واحد ریخته گری و تولید بیلتDC

شمش و بیلت آلومینیوم یکی از پر کاربرد ترین محصولات نیمه ساخته ریخته گری آلومینیوم است که عمده مصرف آن در صنایع ریخته گری و اکسترود آلومینیوم می باشد. این شرکت با بهره گیری از امکانات مدرن ریخته گری طیف گسترده ای از این نوع محصولات را با کیفیت مطابق با استانداردهای جهانی تولید و به بازار های مصرفی داخلی عرضه می نماید.

واحد اکستروژن

از تجهیزات موجود در این بخش می‌توان به کوره‌های پیشگرم طولی بیلت کوره‌های پیشگرم قالب بصورت گرمایش القایی یک پرس اکستروژن(۱۲) اینچ ۳۱۵۰ تنی مجهز به میز تمام اتوماتیک همراه با رباط دبل پولر ۳۶ متر یک دستگاه پرس اکستروژن (۸) اینچ ۲۵۰۰ تن مجهز به میز اتوماتیک ۳۰ متر سیستم کوئنچینگ مقاطع تولیدی، کنترل دمای پروفیل خروجی و بکارگیری دستگاههای استرچ و برش نیمه اتوماتیک اشاره کرد.همچنین این مجموعه با دارا بودن کوره های ایجینگ به طول ۱۳ متر توان تولید مقاطع آلومینیومی را تا طول ۱۲/۵ متر دارد. خطوط اکستروژن این مجموعه قادر به تولید مقاطع آلومینیومی در گروه‌های آلیاژی ۱۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تا عرض۲۵۰ میلی‌متر می باشند.

واحد رنگ پودری

یکی دیگر از روشهای پوشش سطحی مقاطع آلومینیوم، استفاده از ترکیبات پلیمری به صورت پاشش پودرهای پلی‌استر و اپوکسی پلی‌استر به روش الکترواستاتیک برروی سطح و فراوری پودر در کوره‌های پخت در دمای ۱۸۰ تا ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد است. باتوجه به تنوع بی‌نهایت رنگ‌ها و طرح‌های پودر، با این روش می‌توان گستره وسیعی از گزینه‌ها در پوشش سطحی را دراختیار مصرف کنندگان قرار داد. این مجموعه با دراختیار داشتن واحد پیشرفته رنگ پودری به روش الکترواستاتیک، شامل تجهیزات مدرن پاشش و کوره‌های پخت رنگ، یکی از مجهزترین واحد های رنگ پودری کشور است که علمیات پوشش رنگ برروی انواع مقاطع آلومینیومی تا طول۱۲ متر و ظرفیت ۳۰ تن در روز را در رنگ ها و طرح های مختلف اجراء می‌کند.

کنترل کیفیت

جدا از تجهیزات تولیدی که برای دستیابی به ظرفیت و مرغوبیت مورد نیاز لازم است، کنترل کیفیت و بهبود مستمر آن نیز همواره از دغدغه‌های این مجموعه بوده‌است. به ویژه آنکه این مجموعه وظیفه تأمین مواداولیه و محصولات مورد نیاز طیف وسیعی از صنایع گوناگون را براساس استانداردهای مختلف برعهده دارد که برآوردن این تعهدات، جز از طریق اجرای دستورالعمل‌های دقیق کیفی و نظارت دائمی برکلیه فرایندهای تولیدی ممکن نیست. درهمین راستا، کارشناسان کنترل کیفی این مجموعه با استفاده از انواع تجهیزات لازم و ارتباط دائمی با آزمایشگاه مجموعه، هریک از فرایندهای تولید و محصولات آن را در چارچوب استانداردهای مربوطه مورد بازرسی و کنترل دقیق قرار می‌دهند تا از تطابق آن با الزامات کیفی اطمینان حاصل گردد. به منظور حصول اطمینان از کیفیت محصولات تولیدی، واحد کنترل کیفی مجموعه از آزمایشگاههای مجهز متالورژی، شیمیایی و رنگ پودری برخوردار است که علاوه بر مواد اولیه ورودی به مجموعه، نسبت به کنترل کیفی کلیه محصولات تولید شده در خطوط تولید براساس استانداردهای بین‌المللی و مشخصات فنی مورد نیاز اقدام می‌نماید تا از کسب رضایت‌مندی مشتریان و تداوم بهبود کیفی محصولات تولیدی مجموعه اطمینان حاصل گردد.